Turkus nie tylko na migreny


Turkus jest kamieniem ochronnym. Turkusowe rzeźby koni i owiec wykonane przez Indian Nawaho mają za zadanie strzec ich przed negatywną magią.
Turkusowy pierścień noszony jest jako zabezpieczenie przed złymi urokami, chorobami, wężami, truciznami, przemocą, wypadkami oraz wszelkimi innymi niebezpieczeństwami. Noszony na sobie dodaje odwagi.

Konni jeźdźcy zakładają turkus, aby chronił ich przed upadkami, w tych celach turkus oprawia się złotem. Dla ochrony konia mały kawałek tego kamienia przymocowuje się do uzdy lub siodła.     Turkus to cenny amulet dla podróżników, zwłaszcza tych, którzy ośmielają się jechać do miejsc niebezpiecznych i politycznie niestabilnych.

Kiedyś wykorzystywano turkus do starego rytuału, który miał sprowadzać na ludzi bogactwo. Wykonuj ten rytuał kilka dni po nowiu Księżyca, zaraz po tym, jak ujrzysz na niebie półksiężyc. Zanim jednak nie nadejdzie ta pora, staraj się nie patrzeć na księżyc.

Trzymając w rękach turkus, wyobrażaj sobie, jak dzięki magii w twoim życiu zaczynają pojawiać się pieniądze. Wyjdź na podwórze i spójrz na księżyc, zaraz po tym zacznij wpatrywać się w kamień. Magia zacznie działać. Od tej pory noś wszędzie ze sobą kamień, aż zauważysz, że zaczyna przybywać ci pieniędzy.
Turkus wykorzystuje się również w zaklęciach przyciągających pieniądze, na przykład poprzez umieszczanie kamieni lub naszyjników z turkusu wokół zielonych świec i wyobrażanie sobie swojego bogactwa. Turkus dany komuś w podarunku obdarza swego właściciela szczęściem
i bogactwem.

Kamień turkusu ma również swoje miejsce w magii miłosnej; można go nosić na sobie, w kieszeni lub dać go ukochanej przez nas osobie. Turkusu często używa się dla wzmocnienia harmonii w małżeństwie i dla zapewnienia lepszej wzajemnej współpracy między małżonkami. Niektóre źródła podają, że jeżeli miłość osoby noszącej turkus osłabnie, to kolor kamienia również zblednie.
Noś turkus, jeżeli chcesz przyciągnąć do siebie nowych przyjaciół, być radosnym, spokojnym, a także dla poprawienia swojej urody.

Jest to kamień, który odznacza się również właściwościami leczniczymi. Poprawia wzrok, zmniejsza gorączki i zapobiega bólom głowy. Najlepiej do chorej części ciała przyłożyć turkus i wyobrażać sobie, jak choroba wchodzi do kamienia. Natomiast woda, w której moczył się turkus, posiada uzdrawiające energie i dlatego należy ją pić.
Noszenie pierścieni i wisiorków z turkusu chroni i wzmacnia nasze zdrowie. Niebieskie świece otoczone turkusami wpływają na przyśpieszenie procesu leczenia. Mówi się, że noszenie turkusu zapobiega migrenom.
Jak wszystkie niebieskie kamienie, tak samo turkus uważany jest za kamień szczęścia, który ma wpływ na nasze powodzenie w życiu.

Fragment pochodzi z książki  Scotta Cunninghama Encyklopedia szlachetnych minerałów