Srebro koloidalne – dodatkowa odporność

W XIX oraz na początku XX wieku srebro koloidalne miało duże znaczenie, jeśli chodzi o jego zastosowanie w medycynie. Jednak w miarę upływu czasu zaczęto o nim zapominać. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo wszystko, nadal stanowi ono wyposażenie domowych apteczek. Określa się je mianem „drugiego układu immunologicznego” czy też „naturalnego antybiotyku”. Dzięki zastosowaniu srebra koloidalnego można wspaniale, w razie takiej konieczności, wzmocnić system obronny naszego organizmu.

Srebro koloidalne jest uniwersalnym, niemal niemającym działań niepożądanych, środkiem do leczenia różnorodnych schorzeń. W wielu publikacjach udowodniono, że wykazuje ono działanie antybakteryjne (np. w przypadku gronkowców i paciorkowców), zwalcza także wirusy i grzyby (np. drożdżak Candida albicans). Zarazki te w przeciągu kilku minut mogą zostać zabite właśnie dzięki srebru. Istotne jest, że korzystne dla ludzkiego organizmu bakterie znajdujące się w jelicie grubym nie zostają przy tym wybite, ponieważ resorpcja srebra odbywa się najpóźniej w jelicie cienkim, co oznacza, że srebro przenika do krwi przez limfę. Choć w niektórych przypadkach byłoby jednak wskazane, aby srebro koloidalne wchłaniane było dopiero w jelicie grubym.

Badania leczniczej mocy srebra dotyczy najróżniejszych obszarów. Ciekawe, że także przy pomocy nowych metod potwierdzają się dawne stwierdzenia i spostrzeżenia. Do chorób, w przypadku których dowiedziono skuteczności leczenia srebrem koloidalnym, należą: liczne schorzenia oczu, dróg oddechowych, skóry, narządu ruchu oraz układu nerwowego. Weźmy pod uwagę, iż antybiotyk o szerokim spektrum działania (przeciw infekcjom bakteryjnym) czy też taki sam antymykotyk (środek przeciwgrzybiczny) może zniszczyć jedynie część zarazków, przy czym szczepy te bardzo szybko stają się na niego odporne – wtedy działanie srebra koloidalnego zaczyna nabierać pozytywnych cech. Pamiętajmy o tym, że antybiotyk działa jedynie na niewielką liczbę różnych zarazków chorobotwórczych, nigdy jednak na wirusy.

Jeśli chodzi o choroby, które leczy się przy pomocy srebra koloidalnego, to literatura podaje ich niezliczone ilości. Można stosować je również zapobiegawczo, ponieważ wzmacnia nasz system immunologiczny. W Stanach Zjednoczonych srebro koloidalne przeżyło swój renesans już przed paroma laty. Także w Niemczech wspomina się coraz częściej o tej, jakże ubogiej w działania niepożądane i efektywnej, metodzie leczenia chorób infekcyjnych.

Srebro koloidalne może znaleźć zastosowanie także w przypadku schorzeń, których przyczyny nie są tak do końca znane. Na początku naszego stulecia skupiono się głównie na intensywnych badaniach jego skuteczności. Badania te przeprowadziło wielu słynnych naukowców. Ich wyniki zostały opublikowane na łamach renomowanych czasopism medycznych: Lancet, Journal of the American Medical Association i British Medical Journal.

Zdumiewające jest, coraz większe spektrum zastosowania srebra, które obejmuje wiele obszarów:
– pralki,
– lodówki,
– muszle klozetowe,
– ubrania,
– opatrunki czy plastry pokryte warstwą srebra.

Cieszy fakt, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej rozpraw naukowych na temat skuteczności działania srebra (w różnych jego formach), i że potwierdzają one to, co znane jest już od dłuższego czasu, a co jest wynikiem doświadczeń i spostrzeżeń. Tak więc nikt nie zakwestionuje dziś wspomagającego leczenie działania srebra, np. jeśli chodzi o rany.

Fragment pochodzi z książki dr. Josefa Pies Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu