Sposoby oczyszczania organizmu

Nasza podświadomość lubi bardzo rzeczy fizyczne, namacalne dowody. Taką zachętą dla niej, by pokierowała tak twoim ciałem, byś uzyskała wymarzoną wagę jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Proces ten można przeprowadzić na różne sposoby.  Oczyszczanie organizmu przeprowadzamy nieparzystą ilość dni – 1 lub 3, lub 5, lub 7, lub 9, zawsze wtedy, gdy Księżyc maleje. Wspomoże on wtedy naturalny proces oczyszczania.

Wiemy, że przypływy i odpływy mórz oraz wszelka cyrkulacja płynów w naszym organizmie odbywają się według cykliczności zmian wielkości Księżyca. Dlaczego by w takim razie z tego nie skorzystać?

Kuracja tybetańska

W dzień poprzedzający odtruwanie zażywamy jakiś środek przeczyszczający (gorzką sól, rycynę, pigułkę ziołową). Następnie przez 5 kolejnych dni jemy tylko i wyłącznie bulion, którego sposób przygotowania przedstawiam poniżej:

1. Obieramy 1 kg doskonale oczyszczonych, wyszorowanych ziemniaków (niestety od lutego, czyli od momentu powstania kiełkowania ziemniaki nie nadają się). Obierzyny zalewamy 1 litrem wody i gotujemy pod przykryciem 1/2 godz.
2. W drugim garnku gotujemy 3 cebule, 2 marchewki, 3 pietruszki, 2 pory, 1 seler (wszystko także ze skórką, wcześniej dokładnie oczyszczoną). Warzywa zalewamy 2,5 litrami wody i gotujemy pod przykryciem 1 godz.
3. Warzywa i obierki odcedzamy. Obydwa wywary łączymy razem, nie solimy. W razie potrzeby uzupełniamy wodą gotowaną, tak, by w sumie uzyskać 3,5 l. płynu. Dla poprawienia smaku można dodać ziół np. majeranku, cząbru, kminku, oregano wg uznania. Wywar popijamy kilka razy dziennie. Poza tym nic nie jemy przez okres 3 – 5 dni. Oczywiście każdego dnia trzeba przygotować nową porcję bulionu.
Taki post nie tylko doskonale oczyszcza cały organizm z wszelkich toksyn, ale oprócz tego tracimy ok. 3 kg wagi. Taką kurację można powtarzać co 2 miesiące. Nie należy jej stosować przy wrzodach żołądka i cukrzycy.

Ssanie oleju słonecznikowego

Czysty olej słonecznikowy, tłoczony na zimno (około 1 łyżki) ssiemy przez 15 – 20 min. jak cukierek. „Olej należy ssać w przedniej części jamy ustnej przepuszczając go między zębami dbając, by oleju nie połykać. Należy przyjąć pozycję siedzącą. Zabieg ssania należy powtarzać dwa, najwyżej trzy razy w ciągu dnia rano, następnie w godzinach późniejszych, a po raz ostatni wieczorem. Olej w ustach staje się gęsty, ale w miarę ssania zmienia się jego konsystencja i kolor. Staje się rzadki, w barwie przypomina mleko. Po zakończeniu ssania pozostałości oleju należy wypluć do muszli i spłukać ją kilkakrotnie dokładnie, ciecz ta bowiem ma właściwości chorobotwórcze. Należy dobrze wypłukać usta. Jeśli po zakończeniu ssania okaże się, że pozostała ciecz ma barwę żółtą – przy następnym zabiegu należy czas ssania przedłużyć, ale najwyżej do 25 minut.

Jednym z pierwszych zauważalnych skutków tego leczenia jest ustąpienie krwawienia dziąseł, jeśli pacjentowi ta przypadłość dolegała, oraz oczyszczenie i wybielenie zębów.” Podczas stosowania tej metody mogą wystąpić bóle głowy, podwyższona temperatura itp. Po prostu, jeżeli w organizmie była jakaś dolegliwość, dzięki ssaniu oleju zaczynają się rozpraszać ogniska choroby. Oczyszczania jednak nie należy przerywać. Stosować tak długo, jak to się okaże konieczne.

Fragment pochodzi z książki Barbary Łukowiak Kreatywne odchudzanie