Poszczenie z czystkiem

Post jest doskonałą metodą odtrucia ciała. Podczas postu ciało sięga po swoje rezerwy. Przede wszystkim sięga wtedy po swoje rezerwy tłuszczu. Przy tym stare, niestrawione resztki pokarmów i trucizny są uwalniane i wreszcie wypłukiwane.

Post od tysięcy lat odgrywa w najróżniejszych kulturach istotną rolę jako możliwość oczyszczenia ciała z resztek trucizn, które z biegiem czasu się w nim zebrały.

Post nie jest niczym sztucznym. W naturze u wielu dziko żyjących zwierząt występują trwające tygodnie, a nawet miesiące posty. Tak jest na przykład w przypadku żyjących w wysokich górach zwierząt, takich jak koziorożec czy kozica, ale także u wielu ryb i ptaków. Łososie poszczą płynąc w górę rzeki przez wiele setek kilometrów, a następnie składając ikrę. Ptaki wędrowne poszczą podczas wykonywania największego wysiłku w ciągu roku, lotu na południe, często na odległość ponad 5000 kilometrów, a pod koniec zimy z powrotem na północ, dokonują więc wielkiego wyczynu.

 
dr Gunter Harnisch
Czystek

Herbata z czystka jest źródłem odmładzających polifenoli, działa przeciwbakteryjnie, odtruwa cały organizm, chroni serce przed zawałem i skórę przed procesem starzenia się. Stanowi skuteczny oręż w walce z boreliozą, nowotworami oraz chorobami bakteryjnymi żołądka i jelit. Jedna roślina – wiele korzyści!

Zwierzęta, które nie są jeszcze całkowicie odizolowane od natury, odmawiają przyjmowania pokarmów, kiedy cierpią na ciężkie zranienie lub chorobę. Poszczą. Tak samo reagują niemowlęta i małe dzieci. Nieświadomie zachowują się prawidłowo. Ich chory organizm czerpie konieczną do wyzdrowienia energię z własnych zapasów, a nie  z dostarczanego pożywienia. Ciało oszczędza w ten sposób siły, ponieważ 30-40% energii przyjmowanej z jedzeniem zostaje zużyte w procesie przemiany materii. Gdy odciąży się ciało od wykonywania tej pracy, może ono ukierunkować siłę, którą ma do dyspozycji i wykorzystać ją w procesie zdrowienia.

Dla wielu ludzi post jest okazją do pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak w czasie postu można też uwolnić się od uzależnienia od leków i używek.

Dla wielu poszczących osób nowym i ważnym doświadczeniem  jest odkrycie, że mogą wieść życie bez pomocniczych środków pobudzających i uspokajających.

Post uchodzi za najlepszy środek zapobiegawczy przeciwko chorobom wszelkiego rodzaju. Obniża czynniki ryzyka, np. za wysokie ciśnienie krwi i za wysoki poziom cholesterolu. Leczy z chorób związanych z przemianą materii i jest ogólnie rzecz biorąc, najskuteczniejszą i jednocześnie najmniej niebezpieczną metodą oczyszczania organizmu. Post jest biologiczną, wysoce skuteczną możliwością odtruwania i zachowania przy tym wydajności.

Kiedy ciało zostaje odciążone od zwykłego cyklu trawienia, zaczyna wypłukiwać i spalać resztki. Podczas tego procesu mogą powrócić stare choroby, nie do końca wyleczone lub tylko stłumione medykamentami. Czasami dochodzi przy tym do zalania krwi toksynami. Może to też prowadzić do bólów głowy i poczucia zmęczenia. Często obserwowanymi objawami są naloty na języku i nieświeży oddech. Niekiedy powstają wypryski i zmiany skórne. W ekstremalnych przypadkach rano prześcieradło może być brązowe od wydzielanego przez skórę brudu, kiedy oczyszczająca funkcja nerek nie wystarcza, by organizm poradził sobie z odtruwaniem.

Ten proces odtruwania trwa zazwyczaj do czterdziestu dni. Po tym czasie samoistnie znikają opisane wyżej symptomy.

Więcej możliwości wykorzystania czystka znajdziesz w publikacji dr Guntera Harnischa zatytułowanej „Czystek”. Książka do nabycia w sklepie www.vitalni24.pl.