Masaż oczu

Gdybyśmy mieszkali w Chinach to zapewne w ramach zajęć szkolnych mielibyśmy naukę technik… masażu oczu.
Techniki te stosowane są głównie w celach profilaktycznych. Gdy korzystamy z nich na co dzień istnieje duża szansa, że nie przytrafią się nam choroby oczu w późniejszym wieku.
Masaż oczu poprawia wzrok i zapobiega krótkowzroczności. Szczególnie wskazany jest dla osób pracujących w warunkach szkodliwych dla wzroku, głównie przy komputerach.  Bardzo często zupełnie bezwiednie, jakby podświadomie, dotykamy bolących miejsc wokół oczu, pocierając, głaskając i rozmasowując.

 Bardzo często zupełnie bezwiednie, jakby podświadomie, dotykamy bolących miejsc wokół oczu, pocierając, głaskając i rozmasowując. Instynktownie pomagamy przywrócić zdrowie tym miejscom przykładając palce do miejsc zablokowanych. Kiedy systematycznie stymulujemy określone punkty nie tylko poprawia się wzrok, ale i polepsza się ogólny stan zdrowia.

Masaże wykonywane na twarzy a szczególnie w okolicy oczu wymagają delikatności, starannego umycia rąk (dobrze by było mieć krótko obcięte paznokcie, by nie dotykały skóry powiek). Dobrze też jest łagodnie i życzliwie pomyśleć o sobie a także głęboko i spokojnie oddychać.

Masaż powinien być energiczny a ucisk dość silny, na granicy przyjemności i bólu. Masowanie punktu odbywać się może około 1 minuty, z przerwami co kilkanaście sekund. Miejsca, w których wyczuwalny jest większy ból należy masować częściej, najlepiej wracać do nich aż do zmniejszenia lub całkowitego pozbycia się bólu.
Jakie to są punkty? Najczęściej rzeczywiście wyczuwamy je instynktownie dotykając twarzy, można też znaleźć rysunki lub tablice z zaznaczonymi punktami.

Na poprawę wzroku wykonuje się także masaż dolnej części pleców, mięśni brzucha, stóp, dłoni oraz mudry.