Jiaogulan – zioło nieśmiertelności

Depositphotos_28681053_originalJiaogulan to chińskie „zioło życia” znane ze swych leczniczych właściwości. Stosowane regularnie pomaga na wiele chorób i zaburzeń takich jak nadciśnienie, podwyższony cholesterol, chroniczne zmęczenie, nowotwory, depresje, czy nerwice. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat jiaogulanu.

Q: Czy jiaogulan podwyższa tętno?

A: Nie. Wprost przeciwnie. Naukowcy zauważyli, że sportowcy, którym w trakcie wysiłku fizycznego podawano jiaogulan mieli niższe tętno niż ci, którzy jiaogulanu nie zażywali (wysiłek sportowców z obu grup był tak samo intensywny). Uczeni wykazali, że jiaogulan zwiększa sprawność mięśnia sercowego, głównie poprzez zwiększenie objętości przepompowywanej krwi, a nie poprzez podwyższenie tętna. Oznacza to, że skurcze mięśnia sercowego mają większą moc, przez co serce pracuje bardziej wydajnie.

Jiaogulan dr Jialiu Liu, Michael Blumert
Jiaogulan. Chińskie zioło nieśmiertelności

Jiaogulan jest naturalnym środkiem leczniczym. Należy do grupy adaptogenów, czyli posiada właściwości wspomagające organizm w przystosowaniu się do niekorzystnych warunków środowiska. Badania naukowe dowiodły, że jiaogulan zawiera co najmniej osiemdziesiąt dwie saponiny, podczas gdy w żeń-szeniu ich liczba wynosi zaledwie dwadzieścia osiem.

Q: Jak długo utrzymują się efekty działania jiaogulanu?

A: Kiedy nie trenujemy i nie wykonujemy żadnych ćwiczeń fizycznych efekty działania jiaogulanu utrzymują się przez cztery godziny. W okresach treningu o średniej intensywności skutki działania jiaogulanu widać przez trzy godziny, natomiast przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym jiaogulan wspomaga nas przez dwie godziny.

Q: W jaki sposób jiaogulan obniża poziom cholesterolu?

A: Gypenozydy działają w taki sam sposób jak inne saponiny, to znaczy łączą się z kwasem żółciowym i cholesterolem, zwiększają objętość cząsteczek do tego stopnia, że nie są one możliwe do wchłonięcia przez organizm. W ten sposób saponiny „oczyszczają” organizm ze związków tłuszczowych, obniżając poziom cholesterolu we krwi.

Q: Jak to możliwe, że jiaogulan dostarcza energii, kiedy jesteśmy zmęczeni, a uspokaja przed pójściem spać?

A: Kiedy jesteśmy zmęczeni, nasz umysł pracuje na „zwolnionych obrotach”, dlatego jiaogulan najpierw pobudza mózg, a następnie układ współczulny, który stymuluje nadnercza i tarczycę. Dzięki równoważącemu działaniu jiaogulanu na system neuroendokrynologiczny przyspiesza metabolizm, czyli mamy więcej energii. Z kolei przed pójściem spać jiaogulan koi nerwy i łagodzi stan podenerwowania i rozdrażnienia.

Q: Jak jiaogulan wpływa na ciśnienie krwi?

A: Jiaogulan wyrównuje ciśnienie krwi, to znaczy obniża je, gdy jest zbyt wysokie i podnosi, kiedy jest za niskie. Jeśli ciśnienie utrzymuje się na prawidłowym poziomie, w żaden sposób na nie nie wpływa.

Więcej o zdrowotnym działaniu jiaogulanu znajdziesz w książce autorstwadr Jialiu Liu i Michaela BlumertaJiaogulan. Chińskie zioło nieśmiertelności.

Zajrzyj do wykazu produktów naturalnych do nabycia w sklepie www.vitalni24.pl