Detoks życia

Raw food – kolejna moda na zdrowe odżywianie czy sposób życia?
Czym jest surowe jedzenie?
Dlaczego – jako jeden z niewielu pomysłów na zdrowy organizm, odtruwając uczy, jak pokochać odżywianie mające na celu ciągłą poprawę i osiąganie coraz lepszych poziomów zdrowia oraz szczupłości.
Największym problemem diet tradycyjnych jest to, że nikt nie chce ich zbyt długo przestrzegać. Detoksykacyjna dieta z surowego jedzenia zaczyna działać wraz z pierwszym posiłkiem i obejmuje poza żywieniem także inne dziedziny życia.
Rozpoczynając detoksykacyjną dietę z surowego jedzenia, powinieneś jak najszybciej przeprowadzić detoksykację kuchni.
Poniżej znajduje się lista porad, w jaki sposób przygotować kuchnię do tego stylu życia:

• usuń z kuchni wszystkie produkty i połóż je na stole w jadalni,
• dokładnie wyczyść (lub zatrudnij kogoś, kto wyczyści) swoją kuchnię, włącznie z szafkami i wnętrzem lodówki,
• wyrzuć bądź oddaj wszystkie produkty paczkowane, które nie mieszczą się w ramach tego programu. Wchodzą w to wszystkie produkty w puszkach, torebki bezcukrowego gorącego kakao, kostki rosołowe, krakersy, chipsy i wszystkie te inne przerażające rzeczy, które czają się w twojej kuchni. Jeśli masz rodzinę lub współlokatora, który nie będzie na tej diecie, lub jeśli chcesz zachować niektóre produkty dla gości, to wyodrębnij na to półki w szafkach i lodowce. Trzymanie ich oddzielnie będzie ci przypominać, które produkty nie służą twoim celom.

Szafki i półki w lodówce podziel na cztery kategorie:
(1) dopuszczalne skrobie, skiełkowane ziarna (wszystkie produkty ze skiełkowanego ziarna muszą być przechowywane w lodówce), makaron z pszenicy kamut lub innego pełnego zboża, warzywa strączkowe, krakersy zbożowe, itd.
(2) mięso i nabiał typu surowy kozi ser żółty, masło, śmietana, ryby, itd.
(3) produkty z surowych orzechów i suszonych owoców, takie jak surowe przysmaki, surowe orzechy, pestki, suszone owoce, itd.
(4) neutralne produkty typu przyprawy, buliony, itd.

Za każdym razem, gdy wrócisz z zakupami – dopóki prawidłowe łączenie pokarmów nie wejdzie ci w krew – kładź odpowiednie produkty na odpowiednie półki.
Kiedy uznasz, że twoja kuchnia została oczyszczona zabierz się za detoksykację łazienki, garderoby i przestrzeni życiowej.

Gdy zmieniasz nawyki żywieniowe, często pomocne okazuje się zwrócenie uwagi na każdy aspekt życia, który nie do końca odpowiada twoim wyobrażeniom. Wiele osób umieści swoją przestrzeń życiową blisko szczytu tej listy. Bałagan panujący w twojej przestrzeni życiowej przekłada się na bałagan w twoim umyśle, sercu i emocjach. Oczyszczając i czyniąc swoją przestrzeń życiową funkcjonalną, łatwiej będzie tobie i twojemu ciału podążyć za tym przykładem.

Jeśli chcesz poczytać więcej o surowej diecie zajrzyj do książek Natalii Rose, a szczególnie do Surowej diety oczyszczającej. Sposób na zdrowy organizm.