Szkodliwe mleko

???????????????????????Czy wlewając sobie mleko do szklanki, pomyślałeś, drogi czytelniku, że jego działanie podobne jest do morfiny? Na pewno trudno ci w to uwierzyć, żeby mleko krowie, taki życiodajny płyn, jak głosi medialna propaganda, miało podobne działanie do narkotyku. Tak samo jak wszystkie używki i narkotyki, uzależnia, wywołując uczucie przyjemności i spokoju po spożyciu. (więcej…)

brak komentarzy

Jiaogulan – zioło nieśmiertelności

Depositphotos_28681053_originalJiaogulan to chińskie „zioło życia” znane ze swych leczniczych właściwości. Stosowane regularnie pomaga na wiele chorób i zaburzeń takich jak nadciśnienie, podwyższony cholesterol, chroniczne zmęczenie, nowotwory, depresje, czy nerwice. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat jiaogulanu. (więcej…)

brak komentarzy

Naturalne kosmetyki

Aromatic essencesPrzygotowanie naturalnych kosmetyków według własnych upodobań nigdy nie było równie proste.

Gdy za oknem zimno i buro, w domu za pomocą olejków eterycznych możesz stworzyć niezwykle ciepłą atmosferę. Wykorzystaj substancje zapachowe by poprawić swój nastrój i odporność, uśmierzyć bóle mięśniowe, oczyścić organizm oraz poprawić kondycję skóry. Przygotuj maseczkę piękności i poczuj się pięknie i zdrowo tej zimy! (więcej…)

brak komentarzy

Ćwiczenia kluczem do witalności

Chinese Woman in black t-shirt Performing yoga.Ćwiczenia uzdrawiające zyskują na coraz większej popularności. Dzięki nim możesz nie tylko uleczyć choroby, ale też zapobiec ich rozwojowi.

Jeżeli dokucza ci wcześniej powstała dolegliwość, choroba, kontuzja czy osłabienie, musisz zająć się nimi w najlepszy z możliwych sposobów, mianowicie: „zrób, co tylko możesz”. Stan prawie wszystkich dolegliwości może być poprawiony. Wielu z nich można się pozbyć całkowicie i tylko nieliczne są nieuleczalne. Na przykład możesz cierpieć z powodu zmian kostnych będących efektem zaawansowanego artretyzmu. (więcej…)

brak komentarzy

Sposoby przyrządzania napoju z jęczmienia

soczekWszystkie rodzaje warzyw i sadzonek znakomicie nadają się do rozrobienia z sokiem z jęczmienia czy pszenicznym i wodą źródlaną (rewitalizującą lub mineralną). Świetnym składnikiem takich mieszanek jest również sok winogronowy, gruszkowy, mango, jagodowy lub z papai. Dodatkową możliwość stanowi również mieszanie proszku z rozrzedzoną wodą z musu jabłkowego, zrobionego najlepiej z owoców z uprawy biologicznej i oczywiście bez dodatku cukru (można dostać w sklepach ekologicznych lub ze zdrową żywnością). (więcej…)