Naturalne kosmetyki

Aromatic essencesPrzygotowanie naturalnych kosmetyków według własnych upodobań nigdy nie było równie proste.

Gdy za oknem zimno i buro, w domu za pomocą olejków eterycznych możesz stworzyć niezwykle ciepłą atmosferę. Wykorzystaj substancje zapachowe by poprawić swój nastrój i odporność, uśmierzyć bóle mięśniowe, oczyścić organizm oraz poprawić kondycję skóry. Przygotuj maseczkę piękności i poczuj się pięknie i zdrowo tej zimy!

 

Aromaterapia-dla-kazdego dr Iwony Konopackiej-Brud, dr Władysława S. Brudy
Aromaterapia dla każdego

Dzięki wnikliwemu opracowaniu na temat najcenniejszych olejków eterycznych wraz z zasadami ich stosowania dowiesz się jak przygotować preparaty poprawiające stan zdrowia zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych. Stosowana regularnie aromaterapia to panaceum na powszechne dolegliwości.

OLEJEK RÓŻANY
(Rosa damascena Mill.)

Zapach: kwiatowy, szlachetny, słodki, perfumeryjny.

Właściwości olejku: antyseptyk, uspokajający, obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca, przeciwbólowy, reguluje menstruację, problemy menopauzy, oczyszcza i odmładza skórę, zmniejsza zjawisko pękania naczyń krwionośnych, łagodny afrodyzjak.

Wskazania: depresja, bezsenność, koszmary senne, stres, napięcia nerwowe, stany lękowe, bóle głowy różnego pochodzenia, nadciśnienie, arytmia, zaburzenia w krążeniu, nieregularna menstruacja, upławy, bezpłodność, wymioty, starzenie się skóry, popromienne zapalenia i martwice skóry, przesuszenie skóry, podrażnienia, rany, poparzenia.

MASECZKA PIĘKNOŚCI

Betamix BE-3
olejek różany            2 krople
olejek manuka            2 krople

Olejki wkroplić do łyżki stołowej miodu. Maseczkę nałożyć na skórę twarzy, szyi i pozostawić na 15 minut, następnie zmyć letnią wodą zakwaszona kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczka, stosowana raz w tygodniu, odżywia skórę, łagodzi podrażnienia, rozjaśnia cerę, uspokaja

Więcej na temat aromaterapii dowiesz się z książki dr Iwony Konopackiej-Brud, dr Władysława S. Brudy Aromaterapia dla każdego.Książkę można nabyć w sklepie www.vitalni24.pl.