Cytryny – to jest sposób

Chcąc uniknąć wielu chorób, trzeba organizm „posprzątać”, czyli oczyścić. O zewnętrznej higienie ciała trudno zapomnieć, toteż myjemy naszą skórę na różne sposoby. A tak ważne jest oczyszczanie wewnętrzne. Tylko czysty, wolny od wewnętrznego brudu organizm może harmonijnie, czyli zdrowo, funkcjonować. Każdy, nawet najdrobniejszy etap oczyszczania da odczuwalne wyniki. Będziemy lżejsi, znikną różne bóle, zmęczenie, poprawi się trawienie, a nawet pamięć. To tylko niektóre korzyści, więc czy nie warto?

Najlepszym i najprostszym, a co najważniejsze, nie takim drogim sposobem uwolnienia organizmu od trujących substancji jest picie… zwykłego soku z cytryny. Ja od tego zaczęłam i w ciągu 2 tygodni wypiłam 230 cytryn. Tak, ale wypicie to nic takiego, gorzej miał mój mąż i córka, którym kazałam te cytryny kupić. Opowiadali mi, jak wzbudzali zainteresowanie całego sklepu, bo mieli wypchany wózek cytrynami. Każdy, kto im się przyglądał, do swoich zakupów dodawał paczkę lub dwie paczki cytryn. Podaję przepisy na dwie kuracje: profilaktyczną i leczniczą. Ja zastosowałam obie, dlatego potrzebowałam 230 cytryn:

Kuracja profilaktyczna

Pić sok z cytryn według schematu, bez cukru, ale można dodać trochę miodu, ja nie dodawałam.

Dzień 1. i 10. – 1 cytryna
Dzień 2. i 9. – 2 cytryny
Dzień 3. i 8. – 3 cytryny
Dzień 4. i 7. – 4 cytryny
Dzień 5. i 6. – 5 cytryn

W sumie przez 10 dni trzeba wypić sok z 30 cytryn.

Kuracja lecznicza

W czasie tej kuracji soku nie można już słodzić miodem, tylko pić w czystej postaci. Pić go należy pół albo godzinę przed lub po posiłku – jak kto woli, ja piłam przed posiłkami, żeby tę kwaśność mieć za sobą.

Dzień 1. i 12. – 5 cytryn
Dzień 2. i 11. – 10 cytryn
Dzień 3. i 10. – 15 cytryn
Dzień 4. i 9. – 20 cytryn
Dzień 5., 6., 7., 8. – 25 cytryn

W ciągu 12 dni zużywa się 200 cytryn. Sok należy pić 3-5 razy dziennie. Nie należy się przerażać taką liczbą cytryn. To prawda, że są takie dni, kiedy trzeba dziennie wypić po 25 cytryn, ale warto. Mocz może zmienić kolor, zrobi się np. ciemny lub pojawi się w nim osad, ale to nic takiego, oznacza to, że nasz organizm pod wpływem kwasu cytrynowego zaczął się oczyszczać. Poza oczyszczeniem kuracja ta świetnie zaopatruje organizm w witaminy.

Więcej o prostych sposobach na zdrowie znajdziesz w książce Anny Sokół Przewodnik po terapiach naturalnych