Olej kokosowy na skórę i włosy

Olej kokosowy działa na skórę jak magia. Ilekroć spotykam kogoś, kto waha się co do spożywania oleju kokosowego, proponuję wypróbować go najpierw na skórze i zobaczyć, co się stanie. Kiedy ludzie zaczną go używać miejscowo i zobaczą na własne oczy poprawę, staną się jego zwolennikami i chętniej wprowadzą go do swojej diety. Do użycia w postaci balsamu do skóry preferowany jest bezpieczny olej kokosowy, który łatwo wchłania się przez skórę oraz bezpośrednio do ciała. To prawie tak samo jak zjedzenie go. Jeśli zatem nie nadawałby się do spożycia, nie kładź go też na skórę.

Ponieważ skóra bez trudu wchłania oleje, innym sposobem na to, by olej kokosowy dostał się do organizmu, jest nałożenie go na skórę. Jedyny problem tkwi w tym, że nie jesteś w stanie określić, ile oleju wchłonęło się, gdyż przyswajanie jest różne. Zależy ono od faktury skóry i jej grubości. Co więcej, zbyt dużo oleju nałożonego na jakieś miejsce na ogół zalega na powierzchni skóry, skąd łatwo jest go zetrzeć. Dlatego użycie oleju kokosowego jako balsamu lub odżywki do włosów nie powinno stanowić jedynego sposobu, w jaki włączasz go do swojego stylu życia. Skórze i włosom przyda blasku gotowanie z olejem kokosowym i jedzenie produktów kokosowych.

Aby upiększyć włosy i skórę, zaleca się stosować na nie bezpośrednio tę magiczną substancję. Kiedy kąpiemy się w mydle i wodzie, znajdująca się na skórze ochronna bariera chemiczna zostaje zmyta. Skóra pozostaje narażona na drobnoustroje, które mogą powodować infekcje. Nałożenie warstwy oleju kokosowego pomaga szybko przywrócić
wspomnianą barierę. Dzięki temu skóra jest także nawilżona i zmiękczona. Polecam nałożenie na niemal całe ciało cienkiej warstwy oleju. Nie używaj go zbyt dużo, bo w przeciwnym razie pozostanie na powierzchni skóry i będzie wsiąkać w ubranie. Wmasuj go w skórę. Skoncentruj się na miejscach, gdzie skóra jest szczególnie sucha, czerwona, zakażona, skaleczona lub posiniaczona. Stosowanie oleju na skórę pomaga zwiększyć wchłanianie i przyspieszyć gojenie się. Olej wmasuj w stopy i pomiędzy palce. To wspaniały sposób na zapobieganie grzybicy stóp, a nawet leczenie jej. Stopy są często przeciążone i zaniedbywane, przez co stają się suche, popękane i zakażone. Nierzadko słyszę od ludzi, jak po zastosowaniu oleju kokosowego ich stopy nabrały cudownego wyglądu.

Aby pomóc zwalczyć łupież i poprawić wygląd swoich włosów, olej stosuj na skórę głowy i wmasowuj go w nią. Wcieraj dokładnie. Niech olej przez pewien czas, co najmniej przez 15 minut, wsiąka w skórę głowy i we włosy, im dłużej, tym lepiej. Potem go zmyj. Jeśli chcesz, możesz nałożyć na włosy niewielką ilość oleju kokosowego po wyjściu spod prysznica. Użyj tylko niewielkiej ilości. Nie chcesz przecież, żeby włosy wyglądały na przetłuszczone lub były takie w dotyku.

Nie bój się nakładać olej na twarz. Pomoże na twoją cerę. Olej kokosowy działa jak środek złuszczający i pomaga usuwać martwe komórki, sprawiając, że od skóry bije blask i wygląda młodziej. Olej kokosowy może pomóc na wszystkie rodzaje plam skórnych. Olej łagodzi i przyspiesza gojenie się oparzeń, skaleczeń, ugryzień przez owady i innych obrażeń. Utrzymuje skórę mocną i elastyczną. Stanowi również wspaniały sposób na gojenie się powstałych po porodzie rozstępów. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów przyszła matka powinna każdego dnia wmasowywać olej w brzuch. Po porodzie powinno się to kontynuować, aż rozstępy całkowicie znikną. W stanach przewlekłych rezultaty możesz zobaczyć od razu. Ale nie jest tak zawsze. Olej pomaga ciału goić skórę. To zazwyczaj wymaga czasu.

Olej stosuj codziennie, w razie potrzeby nawet dwa lub trzy razy na dzień. Zobaczysz poprawę już po kilku tygodniach. Dla osiągnięcia lepszych rezultatów, powinieneś olej spożywać, jak też nakładać go na skórę.

Fragment pochodzi z książki Bruce Fife Cud oleju kokosowego

brak komentarzy

Dodaj komentarz